دانشگاه و کالج در کانادا

بهترین دانشگاههای کانادا !

کانادا دارای جایگاه ممتاز به عنوان مقصد اصلی تحصیلی و دانشگاهی در بین کشورهای پیشرو در جهان است. استان های محبوب کانادایی برای دانشجویان بین المللی، استانهای انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک هستند که در آنها بسیاری از دانشگاه های برتر کانادا و جهان حضور دارند.

برای کسانی که به دنبال تحصیل در یک دانشگاه نخبه در یکی از کشورهای توسعه یافته جهان هستند، درخواست تحصیل در کانادا می تواند یک گزینه جذاب باشد. در مجموع 26  دانشگاه کانادا در رتبه بندی QS World University Rankings® در سال 2018 ، که 4 دانشگاه در لیست 100 دانشگاه برتر جهان  و 9 دانشگاه دیگر نیز در رتبه 300 دانشگاه برتر قرار دارند. این تعداد دانشگاه معتبر در یک کشور فقط با تعداد انگشت شماری از کشورهای دیگر قابل مقایسه است.
 
دو مرکز دانشگاهی که بیشترین ورودیهای کانادایی را دارند ، دانشگاه تورنتو (رتبه 31 جهانی) و دانشگاه مک گیل (رتبه 32 جهانی) هستند که در شهرهای تورنتو و مونترال واقع شده اند (دو تا از بزرگترین شهرهای کانادا). همچنین رتبه دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه مونترال، دانشگاه مک مستر، دانشگاه واترلو، دانشگاه غربی و داشگاه کلگری در لیست 220 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

تحصیلات عالیه در کانادا !

مدرک کارشناسی در کانادا به مدت سه یا چهار سال به طول می انجامد. دوره کارشناسی ارشد بسته به رشته تحصیلی بین یک تا سه سال به پایان می رسد. ارائه دهندگان آموزش عالی در کانادا عبارتند از:

  • دانشگاه ها (که درهر سه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری کارهای  تحقیقاتی انجام می دهند)،
  • کالج های محلی و هنرهای کاربردی، یا مدارس علمی کاربردی (که گواهینامه ها، دیپلم ها و مدرک لیسانس را ارائه میدهند) .

ازآنجا که دانشگاه های کانادا تحت مدیریت و نظارت دولت های استانی قرار دارند، تفاوتهایی در روشها و سیستمهای آموزشی و تحصیلی آنان مشهود است. به طور خاص، استان کبک، از نظر طول مدت ترم تحصیلی و روشهای آموزشی با استانهای دیگر کانادا متفاوت است. به عنوان نمونه، دانش آموزان، دوره دبیرستان خود را یک سال زودتر به پایان می رسانند و بصورت اجباری یک سال دوره پیش دانشگاهی عمومی و کالج حرفه ای (CEGE) را پس از دبیرستان می گذرانند.  
لذا توصیه اکید داریم جزئیات موسسات آموزش عالی انتخابی خود را قبل از ثبت نام با دقت مطالعه کنید تا دچار آسیب و اتلاف وقت نشوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاهها و کالج های کانادا اینجا را کلیک کنید.

تلفن: +1 (647) 787-5050