آشنایی با کالج های کانادا

به گزارش آکادمی هاب، در ادامه می‌خواهیم برخی کالج های کانادا را معرفی کنیم، شرایط ورود، دوره ها و مدارک مورد نیاز را بیان کنیم همچنین از هزینه های این کالج ها برایتان بگوییم.

آشنایی با کالج های کانادا

تحصیل در کانادا راهی برای ورود به این کشور می باشد. سالانه بسیاری از دانشجویان با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز برای ورود به کالج و دانشگاه های کانادا اقدام می نمایند. این دسته از متقاضیان قادر خواهند بود پس از دوره تحصیلی در صورت پیدا کردن کار اقامت کانادا را دریافت نمایند.

شرایط کالج های کانادا

معمولا دوره‌های کالج‌های کانادا به جهت آمادگی افراد برای ورود به بازار کار می‌باشد و تمرکز اصلی این کالج‌ها بر روی این قضیه است. کالج ها در کشور کانادا به دو صورت کالج های دولتی و خصوصی تقسیم می شود که دانشجویان با توجه به شرایط مورد نظر می توانید برای اخذ پذیرش اقدام نمایند.

دوره های کالج در کانادا

معمولا محصلین می‌توانند پس از اتمام تحصیلات قبل دانشگاهی برای دوره های کالج های کانادا اقدام نمایند. انواع کالج های کانادا به شرح زیر می باشد:

دوره Language Training: در دوره های آموزشی زبان، افراد می‌توانند برای آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی وارد کشور کانادا شده و از خدمات این کالج ها بهره‌مند شوند. معمولا دانشجویانی که برای تحصیل در کانادا اقدام می‌نمایند. قبل از دوره های دانشگاهی، دوره زبان را برای ارتقاء کیفیت زبان سپری می‌کنند.

دوره Apprentlceship Training: آموزش ترکیبی از آموزش‌های شغلی و تحصیلی برای ارتقاء مهارت‌های لازم برای انجام کارهای تخصصی ماهیت دوره عنوان شده است. به صورت معمول این دوره 4 سال به طول می‌انجامد.

دوره Academic Upgrading: دوره عنوان شده برای ارتقاء آکادمیک دانشجویان برای ورود به دانشگاه تنظیم و برنامه ریزی شده است. دوره Academic Upgrading بصورت تمام وقت و نیمه وقت برای آمادگی دانشجویان ارائه می شود.

دوره Certificate: بصورت معمول دوره های Certificate در حدود 6 تا 12 ماه به طول می انجامد. این دوره دانشجویان را قادر می سازد که در مدت زمان کوتاه توانایی ورود به بازار کار را داشته باشند.

دوره Diploma: بصورت کلی اعتبار دوره و مدرک Diploma از Certificate بیشتر می‌باشد و شانس افراد برای ورود به بازار کار بیشتر است. دوره‌های Diploma بصورت معمول بین 2 تا 3 سال است. در این دوره آموزش‌های تحصیلی و شغلی بصورت ترکیبی ارائه می شود.

دوره Masters Degrees: به صورت معمول دوره های کارشناسی ارشد در کشور کانادا به دو صورت ارائه می‌شود. دانشجویان می‌توانند برای دوره های تحقیقاتی و یا آموزش محور اقدام نمایند. در دوره‌های تحقیقاتی، دانشجویان در ابتدای راه باید نظر یک استاد را جلب کرده و پس از آن برای اخذ پذیرش از دانشگاه اقدام کنند.

دوره Bachelors Degrees: دوره‌های کارشناسی در کشور کانادا به صورت معمول بین 3 تا 4 سال به طول می‌انجامد. بصورت معمول دوره های کارشناسی توسط دانشگاه ها ارائه می‌شود.

دوره Post-Graduate Certificate or Diploma: دانشجویان برای ورود به این دوره در کالج های کانادا، باید حداقل مدرک لیسانس را برای اخذ پذیرش ارائه دهند. بازه زمانی دوره تحصیلات تکمیلی بصورت معمول یک سال می باشد که بدون ارائه پایانه همراه است.

بررسی کالج های کانادا

در حال حاضر در حدود 134 کالج در کشور کانادا در حال فعالیت می باشند. از همین رو دانشجویان متناسب با رشته تحصیلی و ایالت مورد نظر قادر خواهند بود برای پذیرش کالج های کانادا اقدام نمایند. تفکیک کالج ها در هر استان را می توان مورد بررسی قرار داد.

 1. آلبرتا: 15 کالج
 2. بریتیش کلمبیا: 21 کالج
 3. مانیتوبا: 5 کالج
 4. نیوبرانزویک: 4 کالج
 5. نیوفاندلند و لابرادور: 3 کالج
 6. نواحی شمال غرب: 2 کالج
 7. نوا اسکوشیا: 4 کالج
 8. نوناووت: 1 کالج
 9. انتاریو:28 کالج
 10. جزیره پرنس ادوارد: 2 کالج
 11. کبک: 37 کالج
 12. ساسکاچوان: 11 کالج
 13. یوکان: 1 کالج

بیشترین کالج های کانادا در ایالت های کبک، انتاریو و بریتیش کلمبیا وجود دارند.

گستردگی دوره تحصیلی در کالج

در حال حاضر حدود 1.411 دوره در کالج های کانادا ارائه می شود که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام نمایند.

 • Graduate Certificate: 762 دوره
 • Bachelors: 368 دوره
 • Master: 11 دوره

مدارک مورد نیاز

دانشجویان برای ادامه تحصیل در کالج های کانادا ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش می باشند. از مهم ترین مدارک مورد نیاز می‌توان به:

 • مدارک تحصیلی
 • ریز نمرات
 • مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه

و رزومه تحصیلی و کاری اشاره کرد. در خصوص مدرک زبان می توان به این نکته اشاره کرد که نمره مورد نیاز کالج های کانادا در آزمون بین المللی آیلتس بین 5.5 تا 6.5 می باشد. لازم به ذکر است دانشجویانی که مدرک مورد نیاز کالج ها را ندارند، قادر خواهند بود برای دوره های زبان قبل از دانشگاه اقدام نمایند.

مزایا و معایب کالج های کانادا

مزایا و معایب موجود از نگاه کلی مورد بررسی قرار گرفته است. از همین رو مزایا و معایب کالج های کانادا برای هر فرد متفاوت می باشد.

مزایا:

مزایای تحصیل در کالج ها را می توان از چند منظر مورد بررسی قرار داد:

 • هزینه های تحصیل پایین
 • بازه های زمانی کوتاه نسبت به دانشگاه
 • درخواست نمره پایین تر آیلتس

معایب:

از مهمترین معایب تحصیل در کالج های کانادا می توان به شانس پایین ویزای تحصیلی اشاره کرد. در سیستم های امتیاز بندی کانادا از جمله نیروی متخصص و اکسپرس اینتری، امتیازات در نظر گرفته شده برای کالج ها نسبت به دانشگاه پایین تر می باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کالج های کانادا ملزم به پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی می باشند. برخی از کالج های کانادا درصدی از شهریه های خود را قبل از حضور در کشور کانادا از دانشجویان طلب می نمایند.

لازم به ذکر است که دانشجویان برای اخذ پذیرش و ویزا قبل از مهاجرت به این کشور برای مراجعه به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن معادل هزینه یک سال زندگی و تحصیل است.

هزینه های تحصیل

هزینه های تحصیل در کالج های کانادا را می توان بین 6 تا 16 هزار دلار در سال تخمین زد. لازم بذکر است که هزینه های اعلام شده بصورت کلی می باشد. هزینه های تحصیل متناسب با رشته تحصیلی و کالج مورد نظر متغیر است.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در کانادا به عوامل متعددی همچون ایالت مورد نظر، سبک زندگی و تعداد افراد خانواده بستگی دارد. هزینه های زندگی به ازای یک نفر به طور معمول بین 800 تا 1000 دلار در ماه در نظر گرفته می شود که شامل هزینه های مسکن، خوراک، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه های است که دانشجو در حین تحصیل در کانادا پرداخت می کند.

انتشار: 2 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 37

به "آشنایی با کالج های کانادا" امتیاز دهید

123 کاربر به "آشنایی با کالج های کانادا" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با کالج های کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید