اخذ پذیرش کالج کانادا چگونه است؟

به گزارش آکادمی هاب، تحصیل در کالج های کانادا شما را در مسیری بسیار خوب برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها، پیدا کردن کار و ماندن به صورت دائمی در این کشور دوست داشتنی قرار می دهد. اخذ پذیرش از کالج ها مزایا و مراحل خاص خودش را دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

اخذ پذیرش کالج کانادا چگونه است؟

اخذ پذیرش کالج کانادا تا حدودی راحت‌تر از اخذ پذیرش دانشگاه‌های این کشور است. در مورد تفاوت شرایط پذیرش در دانشگاه‌ها و کالج های کانادا می توان گفت مراحل پذیرش در دانشگاه پیچیده تر است. دانشگاه‌ها معمولا مدارک بسیار زیادی برای صدور اجازه ثبت نام می خواهند و همین می تواند فرایند پذیرش را پیچیده‌تر کند. در عوض کالج های کانادا کم‌تر به این موضوع حساسیت نشان می‌دهند و در تایید و یا رد درخواست پذیرش سرعت بالاتری دارند.

کالج های کانادا نه تنها در پذیرش هنرجو ساده‌تر می‌گیرند بلکه سرعت‌شان در صدور اجازه تحصیل به مراتب بالاتر از دانشگاه‌ها است. سرعت پذیرش در کالج های کانادا یکی دیگر از المان‌هایی است که کار را برای متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا راحت می‌کند.

به عنوان دانشجوی غیر بومی شما باید به یکی از زبان‌های رایج کانادا آشنا باشید، چه در دانشگاه درس بخوانید، چه در کالج. معیار سنجش دانش زبان شما آزمون‌هایی است که پیش از ورود و یا پس از ورود به کالج در آن شرکت می‌کنید. میزان نمره‌ زبان لازم برای ورود به کالج بسیار پایین‌تر از میزان نمره زبان لازم برای ورود به دانشگاه ها است. مثلا اگر برای ورود به دانشگاه های کانادا باید حداقل نمره آیتلس 7 داشته باشید، برای ورود به کالج های کانادا نمره 6 هم کافی است.

پذیرش از کالج های کانادا بدون مدرک زبان هم امکان‌پذیر است. به این صورت که شما بدون مدرک زبان اقدام خواهید کرد، پذیرفته می شوید و دانش زبان را در همان کالج‌ها پی خواهید گرفت. به ضرب الاجل کالج های کانادا و همچنین زمان شروع دوره های تحصیلی دقت کنید، مدارک‌تان را آماده کنید و به موقع بهترین کالج های کانادا را بشناسید و برای ورود به آنها اقدام کنید.

انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 52

به "اخذ پذیرش کالج کانادا چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخذ پذیرش کالج کانادا چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید