استفاده از مترو در شهر تورنتو

به گزارش آکادمی هاب، برای کسانی که برای تحصیل در کانادا به این کشور سفر می کنند، مدیریت هزینه ها اهمیت فراوانی دارد. یکی از راه های خوب برای کاهش هزینه ها استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در شهر های کانادا است. تورنتو یک شبکه عالی مترو دارد که شما را با هزینه پایین به هر نقطه ای در شهر می رساند.

استفاده از مترو در شهر تورنتو

مترو تورنتو در مارس سال 1954 افتتاح شد و اولین مترو کانادا نام گرفت. در آن زمان فقط یک خط با 12 ایستگاه داشت که با طول 7.4 کیلومتر زیر خیابان یونگ حرکت می کرد. از آن زمان تاکنون این مترو رشد و پیشرفت فراوانی داشته است. در حال حاضر مترو تورنتو 4 خط و 75 ایستگاه دارد و بیشتر از 76 کیلومتر را شامل می شود. مترو تورنتو سالانه بیش از 200 میلیون نفر را جا به جا می کند.

خطوط مترو تورنتو این ها هستند:

  • خط یک Yonge-University؛ در این خط به طور میانگین حدود 800 هزار نفر در طول روز جا به جا می شوند. خط یک در حال حاضر 38 ایستگاه دارد. این خط ابتدا به سمت جنوب شهر می رود و پس از آن در یک مسیر U شکل تغییر جهت داده و به سمت شمال بر می گردد.
  • خط دو Bloor-Danforth؛ خط 2 دارای 31 ایستگاه است و در دو ایستگاه به خط یک متصل می شود. خط 2 در ایستگاه کندی به خط 3 متصل می شود. این خط بار حمل و نقل شرق به غرب و برعکس را به عهده دارد.
  • خط سه Scarborough Line؛ این خط سه ایستگاه دارد و به شکل L است. خط 3 در مسیر خود به سمت شمال می رود و سپس به سمت شرق ادامه پیدا می کند.
  • خط چهار Shepperd Line؛ خط 4 پنج ایستگاه دارد و یک مسیر شرقی غربی کوتاه است. این خط در ایستگاه Sheppard Yonge به خط 1 وصل می شود.

قمیت بلیت نقدی مترو برای یک بار سوار شدن 3.25 دلار برای بزرگسالان و 2.30 دلار برای افراد سالمند است. دانشجویان در حال تحصیل در کانادا می توانند بلیت یک سفره Presto بخرند؛ با این بلیت می توانید از اتوبوس، دوچرخه و حتی تاکسی هم استفاده کنید. بلیت سالانه با قیمت 143 دلار برای بزرگسالان و 117 دلار برای افراد سالمند و جوان ها (13 تا 19 ساله) در دسترس است.

انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 86

به "استفاده از مترو در شهر تورنتو" امتیاز دهید

2 کاربر به "استفاده از مترو در شهر تورنتو" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از مترو در شهر تورنتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید