بورسیه تحصیلی کانادا چیست؟

به گزارش آکادمی هاب، یکی از راه های تحصیل در کانادا گرفتن بورسیه تحصیلی از یکی از دانشگاه های دولتی یا غیر دولتی این کشور است. با گرفتن بورسیه شما می توانید تحصیل خود را با شرایط بهتری در این کشور به پایان ببرید.

بورسیه تحصیلی کانادا چیست؟

بورسیه تحصیلی در زمان تحصیل در کانادا می‌تواند به بخشی از درس ها و یا همه آن تعلق گیرد. این تصمیم با دانشگاه، مسئول ارائه بورسیه و پشتیبانی امور بین‌المللی بورسیه خواهد بود. بورسیه تحصیلی بیش‌تر شامل افرادی با بضاعت کم‌تر است یعنی مبنای اعطای بورسیه تحصیلی تمکن مالی شما است، نه لزوما برتری علمی.

بورسیه‌های تحصیلی کانادا انواع و اقسام گوناگونی دارد. بر اساس دانشگاه‌های معروفی که این خدمات را ارائه می‌دهند و گاه بر حسب مقاطع تحصیلی و نحوه ارائه خدمات. در یک دسته‌بندی بورسیه‌های تحصیلی به 3 دسته تقسیم می‌شوند: بورسیه های دولتی کانادا، بورسیه های غیر دولتی کانادا و همچنین بورسیه‌هایی که از سوی خود دانشگاه‌ها ارائه می شوند. انواع شرایط و شکل اجرای این بورسیه ها و اسکالرشیپ‌ها آن‌ها را از یکدیگر متفاوت می کند.

بورسیه‌ها و اسکالرشیپ‌ها، نه از موسسات دولتی و غیردولتی بلکه از سوی خود دانشگاه‌ها ارائه می‌شوند. اگر بتوانید نظر اساتید کانادایی را جلب کنید، گام بزرگی در جهت پذیرش رایگان به عنوان استادیار برداشته‌اید. با بورسیه RA کار شما دستیاری پژوهش خواهد بود و دیگر تنها به کار در کلاس و پیش‌برد امور تدریسی استاد محدود نمی‌ماند. در حالت به کتابخانه خواهید رفت و در پروژه‌های تحقیقاتی‌ای که اساتید بر عهده گرفته‌اند به صورت فعالانه شرکت می‌کنید. RA در زیر دسته بورسیه تحصیلی فوق لیسانس و دکترا قرار می‌گیرد.

اگر بورسیه دولتی کانادا به هر دو قشر دانشجویان بین المللی و بومی کانادا تعلق می گرفت، بورسیه های غیر دولتی کانادا تنها مخصوص دانشجویان بین‌المللی کانادا است و توسط موسسات خصوصی تضمین می‌شود.

انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 50

به "بورسیه تحصیلی کانادا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورسیه تحصیلی کانادا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید