بیمه دانشجویی کانادا چیست؟

به گزارش آکادمی هاب، یکی از کارهای مهمی که دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کانادا باید انجام دهند گرفتن بیمه است. این بیمه می تواند دولتی یا خصوصی باشد اما دانشجویان باید آن را برای مدت تحصیلشان داشته باشند.

بیمه دانشجویی کانادا چیست؟

اگر در زمان تحصیل در کانادا به بیمه دانشجویی کانادا نیاز دارید می توانید بیمه درمانی دولتی بگیرید. بیمه دولتی شامل مراقبت های اولیه است و تقریبا تمام خدمات عمومی بیمارستان ها را دارد. خدمات این نوع بیمه در بیشتر استان ها شبیه به یکدیگر است ولی در بعضی از استان ها خدماتی مانند فیزیوتراپی و دندانپزشکی هم در این بیمه لحاظ شده است. البته در اکثر موارد بیمه دولتی خدمات این چنینی و چشم پزشکی را شامل نمی شود. اگر این موارد برای شما اهمیت زیادی دارد می توانید برای بیمه دانشجویی در زمان تحصیل در کانادا از بیمه خصوصی استفاده کنید.

بیمه های درمانی خصوصی گران تر هستند و شاید گزینه خوبی برای بیمه دانشجویی در کانادا نباشند. ولی این بیمه پوشش بیشتری را هم روی سلامت دارند، برای مثال در این نوع از بیمه ها، پوشش خدمات گرانی مانند دندانپزشکی و چشم پزشکی هم هست. یکی دیگر از مزیت های این نوع بیمه، نداشتن لیست انتظار برای خدمات درمانی خصوصی است. در بعضی موارد بیمه 80 درصد از هزینه های کلینیک های خصوصی را تقبل می کند.

آن دسته از دارندگان ویزای تحصیلی کانادا که تحصیلات خود را در کبک ادامه می دهند باید بیمه ای که دانشگاه تعیین می کند را بخرند که هزینه سالیانه آن 500 دلار است. جالب است بدانید دانشجویان سوئدی، نروژی، لوکزامبورگی، یونانی، پرتغالی، فنلاندی، دانمارکی و بلژیکی می توانند توسط برخی از بورسیه های تحصیلی بیمه ی سلامت استان کبک را دریافت کنند. در  استان انتاریو باید بیمه خصوصی خرید. طرح بیمه دانشگاه هم با هزینه 450 دلار در دسترس است که با وجود خدمات کم، اجباری است.

انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 54

به "بیمه دانشجویی کانادا چیست؟" امتیاز دهید

2 کاربر به "بیمه دانشجویی کانادا چیست؟" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه دانشجویی کانادا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید