تحصیل دانش آموزان در کانادا چگونه است؟

به گزارش آکادمی هاب، شرایط تحصیل در کانادا برای نوجوان های زیر 18 سال و جوان های بالای 18 سال متفاوت است. هر کدام با داشتن شرایط مشخصی می توانند ویزای تحصیلی کانادا یا همان اجازه تحصیل در این کشور را بگیرند. در ادامه می خواهیم در مورد تحصیل دانش آموزی در کانادا بیشتر صحبت کنیم.

تحصیل دانش آموزان در کانادا چگونه است؟

افراد بالای 18 سال (19 سال در بعضی از استان ها) برای تحصیل در کانادا باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

  • تابع (شهروند) کانادا باشند
  • اقامت دائم کانادا را داشته باشند
  • ویزای تحصیلی یا همان استادی پرمیت گرفته باشند

سن قانونی در استان های آلبرتا، انتاریو، کبک، مانیتوبا، جزیره پرنس ادوارد و ساسکچوان 18 سال و در استان های نیوبرانزویک، نیوفانلند، بریتیش کلمبیا، لابرادور و نوا اسکوشا 19 سال است. به عنوان یک اصل کلی به یاد داشته باشید که اگر دوره آموزشی شما برای تحصیل در کانادا کمتر از 6 ماه باشد، نیازی به دریافت ویزای تحصیلی ندارید.

تحصیل دانش آموزی در کانادا برای افرادی که به سن قانونی نرسیده اند، به حضور یا عدم حضور آنها در کانادا و همچنین وضعیت اقامتی والدین آنها بستگی دارد. طبق قانون مهاجرت کانادا همه افراد زیر 18 سال حق تحصیل در کانادا را دارند، به جز آنهایی که والدینشان با ویزای موقت در کانادا حضور دارند؛ ویزایی که به والدین اجازه کار یا تحصیل در کانادا را نمی دهد.

به بیان دیگر اگر دانش آموزی به همراه پدر و مادر خود و با ویزای توریستی کانادا وارد این کشور شود نمی تواند در کانادا تحصیل کند. این قانون تنها در مورد دانش آموزانی است که به همراه با والدین خود به کانادا آمده اند. اگر دانش آموزی هم اکنون خارج از کانادا زندگی کند (مقیم یا تابع کانادا نباشد) و قصد تحصیل در کانادا را داشته باشد نیاز به اخذ اجازه تحصیل خواهد داشت.

یعنی باید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کند و نمی تواند با ویزای توریستی در کانادا درس بخواند. مانند دانشجویان، در مورد افراد زیر سن قانونی هم یک شرط دیگر وجود دارد و آن این است که آنها باید نشان دهند که در زمان تحصیل در کانادا مشکل معیشتی نخواهند داشت.

انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 103

به "تحصیل دانش آموزان در کانادا چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحصیل دانش آموزان در کانادا چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید