تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا

به گزارش آکادمی هاب، اگر شما هم به فکر فرستادن فرزند نوجوان خود برای تحصیل در کانادا هستید، احتمالا کلی سوال در ذهن دارید. در این سری مقاله ها می خواهیم متداول ترین سوال ها در مورد تحصیل دبیرستان در کانادا را بازگو کنیم و به آنها پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا

هزینه تحصیل در دبیرستان کانادا چه قدر است؟

برای آن که یک دانش آموز برای تحصیل در کانادا به این کشور سفر کند، نیاز است که به 3 مسئله توجه شود: اول این که دانش آموز در چه نوع مدرسه ای تحصیل خواهد کرد (دولتی، خصوصی، شبانه روزی یا مدرسه خاص). مسئله دوم این است که چه کسی مسئولیت یا همان قیومیت دانش آموز را به عهده خواهد گرفت. در آخر دانش آموز نزد چه کسی زندگی می کند و خورد و خوراک او به چه صورت تأمین می شود.

اگر دانش آموز، فامیل نزدیکی در کانادا داشته باشد، برای مثال خاله یا عمو، می تواند نزد آنها اقامت کند، اگر آنها مسئولیت دانش آموز را بپذیرند. در این حالت هزینه های سوال های دوم و سوم ممکن است ناچیز باشد. اگر دانش آموز در مدرسه دولتی تحصیل کند، عموما هزینه تحصیل در کانادا برای او (شامل شهریه، نوشت افزار، فعالیت های خارج از مدرسه، بیمه درمانی و غیره) به مراتب کمتر از کسی خواهد بود که در یک مدرسه خصوصی تحصیل می کند.

برای نمونه اگر دانش آموز در یک مدرسه دولتی تحصیل کند و مسئولیت او و محل زندگیش توسط افرادی به جز فامیل نزدیکش تأمین شود، هزینه تقریبی یک سال اقامت و تحصیل در کانادا برای او حداقل 30 هزار دلار کانادایی خواهد بود.

نحوه پرداخت هزینه تحصیل در کانادا چگونه است؟

بیشتر هزینه های تحصیل در کانادا را می توان در حداقل دو قسط سالانه پرداخت کرد. در بعضی مواقع امکان پرداخت ماهیانه بعضی هزینه ها هم وجود دارد. در این مورد باید از قبل هماهنگی های لازم با مدرسه به عمل آید.

انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 106

به "تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید