تحصیل در کالج های کانادا

به گزارش آکادمی هاب، کالج های کانادا یکی از گزینه های محبوب در میان تمامی کسانی است که علاقه دارند برای تحصیل در کانادا به این کشور سفر کنند. کالج ها فرصتی بی نظیر به دانشجویان می دهند تا مسیر پیشرفت خود در این کشور را هموار کنند.

تحصیل در کالج های کانادا

وقتی به سیستم آموزشی کانادا نگاه می کنیم شبکه ای گسترده از مدرسه ها، کالج‌ها و دانشگاه‌ها را می بینیم که انواع و اقسام امکانات تحصیلی را پیش روی مخاطبانشان قرار می‌دهند. برای بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در کانادا سوال این است که کالج های کانادا در کجای این سیستم آموزشی قرار دارند و چگونه اهداف سیستم آموزشی این کشور را پیش می‌برند؟

کالج های کانادا در قلب سیستم آموزشی این کشور جای دارند و بر عکس دانشگاه ها که دانشجو را در مسیری آکادمیک هدایت می کنند، این موسسات هنرجویانشان را برای ورود مستقیم به بازار کار تربیت می‌کنند. به همین خاطر است که سرفصل دروس رشته‌های مختلف در کالج های کانادا بیش از آن که بر مباحث تئوریک محوریت داشته باشد، با کارگاه‌ها و دروس عملی پیش می‌روند.

در نتیجه نمی توان از کالج ها انتظار داشت که بر آگاهی‌ تئوریک دانشجویانشان بیافزایند، در عوض در این مراکز آموزشی شخص به واسطه دوره‌های کارورزی به سوی بازار کار هدایت می شود. بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در کانادا ترجیح می‌دهند پیش از ورود به دانشگاه، چند سالی را در کالج درس بخوانند، چرا که پذیرش در کالج‌های کانادا آسان‌تر است و تحصیل در کالج مسیر را به سمت دانشگاه باز می‌کند.

با به دست آوردن آگاهی در مورد دوره‌های تحصیلی و نحوه کارکردشان می‌توان کالج‌ها را بهتر در جهت اهداف شخصی بررسی کرد و دانست چگونه به کار می‌آیند. در کالج های کانادا دوره‌های تحصیلی به صورت زیر ارائه می‌شوند:

  • DEC (پیش‌نیاز ورود به دوره دپیلم دبیرستان است)
  • Certificate (برای اخذ این مدرک باید مدرک دیپلم داشته باشید)
  • Diploma (باید دوره دیپلم و پیش‌دانشگاهی را پشت سر گذاشته باشید)
  • BA (معادل لیسانس در ایران؛ پیش‌نیاز آن مدارک دیپلم و پیش‌ دانشگاهی است)
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 51

به "تحصیل در کالج های کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحصیل در کالج های کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید