تحصیل در کانادا در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم

به گزارش آکادمی هاب، در بخش قبلی برخی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را معرفی کردیم. برخی از دانشجویان در حال تحصیل در کانادا قصد دارند برگردند، به همین خاطر مهم است که دانشگاهی را انتخاب کنند وزارت علوم آنها را تایید می کند.

تحصیل در کانادا در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم

دانشگاه کنکوردیا در شهر مونترال قرار دارد. این دانشگاه در سال 1974 تاسیس شده است. زبان آموزشی در این دانشگاه زبان انگلیسی است و حدود 300 برنامه تحصیلی برای مقطع کارشناسی دارد. سال تاسیس دانشگاه اتاوا  1848 است. اتاوا یکی از مهم ترین دانشگاه های دو زبانه کانادا است. 7000 دانشجوی بین المللی در این دانشگاه تحصیل می کنند. کل دانشجویان این دانشگاه حدود 35 هزار نفر است. شهر اتاوا هم یکی از بهترین شهرهای دانشجویی برای علاقه مندان به تحصیل در کانادا است. این دانشگاه در بین دانشجویان ایرانی بسیار پر طرفدار است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از بهترین دانشگاه های کانادا است که مورد تایید وزارت علوم هم هست. پردیس اصلی این دانشگاه در ونکوور قرار دارد. بیشترین تمرکز دانشگاه بریتیش کلمبیا بر نوآوری و خلاقیت است. تلاش و استراتژی این دانشگاه این است که دانشجویان را برای یادگیری ترغیب کند. رشته های زیاد و متنوعی در دانشگاه بریتیش کلمبیا تدریس می شوند.

آلبرتا یکی دیگر از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم است. پردیس های این دانشگاه پردیس جنوبی، شمالی، سن ژان، آگوستانا و اینترپرایز اسکوئر هستند. همه این پردیس ها امکانات رفاهی لازم را دارند و همه ی آنها به جز آگوستانا در ادمونتون قرار دارند. تعداد رشته هایی که در آلبرتا تدریس می شوند، بسیار زیاد است و افراد بسیاری می توانند رشته مورد نظر خود را در این دانشگاه پیدا کنند.

مک گیل یکی دیگر از دانشگاه های مشهور مورد تایید وزارت علوم است. این دانشگاه در مونترال قرار دارد و زبان اصلی برای تدریس در آن انگلیسی است. دانشجویان از 150 کشور دنیا در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند. حدود 400 برنامه تحصیلی مختلف در این دانشگاه در حال برگزاری است. قابل توجه دانشجویان در حال تحصیل در کانادا این که هزینه تحصیل برای خارجی ها در این دانشگاه بالاتر است ولی گرفتن بورسیه تحصیلی هم امکان پذیر است.

انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 69

به "تحصیل در کانادا در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحصیل در کانادا در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید