تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف

به گزارش آکادمی هاب، تحصیل در کانادا در تمامی مقاطع تحصیلی از محبوبیت فراوانی برخوردار است. برای تحصیل دکتری، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و لیسانس متقاضیان باید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنند.

تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف

تحصیل در مقطع فوق دکتری در کانادا به نوعی تحصیل محسوب نشده و در واقع نوعی کار است. برای این مقطع به طور معمول مجوز کار (Work Permit) دریافت می کنید، نه اجازه تحصیل.

برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا ابتدا باید استادی را پیدا کنید که در زمینه مورد علاقه شما فعالیت می کند. بعد از آن باید با او تماس بگیرید تا او شما را به عنوان دانشجوی خود بپذیرد. از اینجا است که می توانید برای دریافت پذیرش اقدام کنید. به بیان دیگر برای تحصیل مقطع دکتری نمی توان مستقیم با دانشگاه تماس گرفت. برای تماس با استادها می توانید به وب سایت دانشگاه ها مراجعه کنید و در آنجا اسامی استادها را پیدا کنید و با استاد مربوطه تماس بگیرید.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ابتدا می بایست از طریق دانشگاه برای گرفتن پذیرش اقدام کنید. دانشگاه ها برای بررسی تقاضای شما مبلغی را با عنوان هزینه بررسی پرونده دریافت می کنند که عموما بین 60 تا 150 دلار است. این مبلغ قابل برگشت نیست، پس توصیه می کنیم اول خوب در مورد رشته تحصیلی مورد علاقه خود و همچنین امکان گرفتن پذیرش از آن دانشگاه تحقیق کنید تا هزینه بیهوده پرداخت نکنید.

کالج های کانادا به طور معمول مدارک یا دیپلم برای مقاطع مختلف ارائه می کنند. مدرک و دیپلم تفاوت دارند؛ دوره هایی که در پایانشان مدرک دریافت می کنید عموما کمتر از یک سال تحصیلی هستند. خیلی از کالج ها مدارک و دیپلم هایی در مقطع بعد از کارشناسی هم ارائه می کنند که مدرک یا دیپلم پس از فارغ التحصیلی نامیده می شوند.

بسیاری از کالج ها با دانشگاه های مختلف برای ارائه مدرک کارشناسی قرارداد دارند و به ندرت خودشان اقدام به صدور مدرک کارشناسی می کنند. نکته مهم در مورد کالج های کانادا این است که به طور معمول گرفتن پذیرش از آنها آسان است، البته اداره مهاجرت کانادا به ندرت بابت گرفتن پذیرش از کالج ها ویزای تحصیلی کانادا صادر می کند.

انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 113

به "تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید