دانشگاه مک گیل کانادا 100 عنوان از کتاب های مشترک با دانشگاه تهران را منتشر کرد

به گزارش آکادمی هاب، دانشگاه مک گیل کانادا نسخه دیجیتالی 100 عنوان از کتاب هایی را که به صورت مشترک با دانشگاه تهران منتشر نموده است، در دسترس همگان قرار داد.

دانشگاه مک گیل کانادا 100 عنوان از کتاب های مشترک با دانشگاه تهران را منتشر کرد

دانشگاه مک گیل کانادا، 100 عنوان کتاب خود را که به شکل مشترک با دانشگاه تهران منتشر نموده است، در دسترس همگان قرار داد. این کتاب ها در موضوعات فلسفه، کلام، الهیات، منطق، ادبیات، تاریخ علم در ایران و اسلام و... دسته بندی شده اند. شمار این کتاب ها 200 نسخه است که تا به امروز 100 عنوان آن منتشر شده است

مؤسسه مطالعات اسلامی دانشگاه مک گیل کاندا نسخه پی دی اف این 100 عنوان کتاب را منتشر نموده است، هم چنین در صفحه رسمی این موسسه آمده است: در حالی حاضر پروژه ای بین این دو دانشگاه در حال اجرا است تا مجلات مربوط به شعبه تهران را دیجیتالی کند.

دانشگاه مک گیل یکی از چند دانشگاه مهم آمریکای شمالی به شمار می رود، بخش تحصیلات تکمیلی این دانشگاه که اختصاص به دوره های مختلف فوق لیسانس و دکتری دارد به نام دانشکده مطالعات و تحقیقات عالی خوانده می گردد که یکی از شعبه های آن بخش مؤسسه مطالعات اسلامی است که در سال 1952 میلادی با تلاش پروفسور ویلفرد کانتول اسمیث تأسیس شده است.

دانشجویان این مؤسسه موظف اند که در گرایش های چهارگانه: تاریخ اسلام، سازمانها و نهادهای اسلامی، اندیشه اسلامی (فلسفه و منطق و کلام و عرفان) و اسلام در دوره های جدید کشورهای اسلامی به تحصیل بپردازند.

در این مؤسسه استادانی از کشورهای غربی و همچنین از کشورهای اسلامی به تدریس پرداخته و نیز دانشجویانی از کشورهای مختلف به ویژه کشورهای اسلامی از این مؤسسه فارغ التحصیل شده اند. مهدی محقق در سال 1344 از طرف دانشگاه تهران برای تدریس زبان و ادب فارسی به این دانشگاه اعزام و طی 3 سال اقامت خود در کانادا پیروز شد که توجه استادان و دانشجویان مؤسسه را به فلسفه و کلام و عرفان و اصول فقه شیعی که تا آن وقت در آن کشور ناشناخته بود جلب کند. پس از آن دانشگاه مک گیل شعبه ای در دانشگاه تهران راه اندازی کرد و ارتباط این دو دانشگاه با یکدیگر تا به امروز ادامه پیدا نموده است.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 46

به "دانشگاه مک گیل کانادا 100 عنوان از کتاب های مشترک با دانشگاه تهران را منتشر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه مک گیل کانادا 100 عنوان از کتاب های مشترک با دانشگاه تهران را منتشر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید