در مورد خوابگاه های دانشجویی در کانادا بیشتر بدانیم

به گزارش آکادمی هاب، یکی از اولویت های دانشجویان در حال تحصیل در کانادا بحث اقامت و مسکن است. هزینه های اجاره مسکن برای یک زندگی دانشجویی برای بسیاری از دانشجویان بالا است، به خصوص با توجه به این که دانشجویان می توانند ساعت های محدودی را کار کنند.

در مورد خوابگاه های دانشجویی در کانادا بیشتر بدانیم

دو نوع اقامتگاه برای دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در کانادا وجود دارد: خوابگاه دانشجویی در دانشگاه و دیگری پانسیون های خصوصی و یا خانه های خارج دانشگاه. دانشجویان قبل از دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید با توجه به بودجه، انتظارات و مدت زمان اقامت خود یکی را انتخاب کنند. برای گرفتن خوابگاه شما باید به دفتر دانشجویی بین المللی یا وب سایت دانشگاه مراجعه کنید.

بسیاری از دانشگاه ها در کانادا خوابگاه دانشجویی در محوطه دانشگاه و یا در نزدیکی آن دارند. این خوابگاه ها ممکن است به صورت آپارتمان و یا یک شهرک کوچک ساخته شده باشند. معمولا در هر واحد 3 تا 6 دانشجو حضور دارند. خوابگاه هایی با ساختمان های بسیار بزرگ و تعداد دانشجویان زیاد هم وجود دارند.

اتاق های خوابگاه های دانشجویی در کانادا از نظر اندازه و کیفیت متفاوت هستند، پس بهتر است دانشجویان در حال تحصیل در کانادا ابتدا تصاویر آنها را در وب سایت دانشگاه ببینند. خوابگاه ها عموما یک آشپزخانه، سرویس بهداشتی و لباسشویی مشترک دارند و توسط خود دانشگاه اداره می شوند.

بسیاری از خوابگاه های دانشجویی در کانادا یک سالن غذاخوری دارند که در آن دانشجویان امکان انتخاب یک برنامه غذایی را دارند. خوابگاه ها انتخابی عالی برای دانشجویان سال اولی هستند، چرا که در این محیط ها می توانند دوستان جدید پیدا کنند و در محوطه دانشگاه بیشتر حضور داشته باشند.

آپارتمان های دانشگاه برای 3 تا 6 دانشجو طراحی شده اند. یعنی اتاق ها تک نفره هستند و مشترک نخواهند بود. این نوع اقامتگاه ها بیشتر برای دانشجویان سال سوم و یا چهارم در دسترس است. اگر می خواهید مدت کوتاهی در کانادا بمانید، اقامت در دانشگاه احتمالا راحت تر از جستجوی خانه در خارج از دانشگاه خواهد بود. اما اگر قصد دارید بعد از پایان ویزای تحصیلی کانادا مدت طولانی تری را در این کشور باشید، می توانید ترم اول را در خوابگاه دانشجویی بمانید و پس از آن که با منطقه بیشتر آشنا شدید، یک خانه شخصی اجاره کنید.

انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 91

به "در مورد خوابگاه های دانشجویی در کانادا بیشتر بدانیم" امتیاز دهید

2 کاربر به "در مورد خوابگاه های دانشجویی در کانادا بیشتر بدانیم" امتیاز داده اند | 1.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در مورد خوابگاه های دانشجویی در کانادا بیشتر بدانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید