شرایط تحصیل در کانادا

به گزارش آکادمی هاب، تحصیل در کانادا یکی از رویاهای اکثر علاقه مندان به ادامه تحصیل است. این کشور علاوه بر داشتن کیفیت بالای تحصیلی این فرصت را به شما می دهد تا بعد از پایان تحصیلتان برای گرفتن اقامت دائم این کشور اقدام کرده و زندگی خود را در کانادا ادامه دهید.

شرایط تحصیل در کانادا

افراد متقاضی در سه حالت می توانند برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند. قبل از ورود به کانادا که این مورد در بیشتر مواقع تنها گزینه برای دانش آموزها یا دانشجوها است. در زمان ورود به خاک کانادا که متاسفانه این گزینه در حال حاضر برای اتباع کشورهای ایران، افغانستان و تاجیکستان امکان پذیر نیست. پس از ورود به کانادا که این گزینه بیشتر برای دانش آموزان یا دانشجویانی است که قبلا ویزای تحصیلی این کشور را داشته اند و حالا تمایل دارند در مقطع دیگری تحصیل کنند.

مواردی دیگری هم وجود دارد که مهم ترین آنها مربوط به کسی است که با ویزای کار وارد کانادا شده و می خواهد ادامه تحصیل دهد و ویزای خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کند یا دانش آموزانی که سن آنها کمتر از 18 سال است. طبق قانون کانادا، اعضای خانواده یک فرد می توانند پس از ورود به این کشور تقاضای اجازه تحصیل در کانادا را بدهند، به شرط آن که آن فرد دارای ویزای تحصیلی یا کار موقت باشد.

مامور اداره مهاجرت با توجه به شرایط زیر ویزای تحصیلی و اجازه تحصیل در کانادا را صادر می کند:

  • ارائه مدارک کافی که نشان می دهند متقاضی امکان پرداخت هزینه های تحصیل، هزینه های اقامت و همچنین هزینه رفت و برگشت از کانادا را دارد.
  • داشتن پذیرش از یک موسسه آموزشی و یا دانشگاه در کانادا
  • اثبات این که پس از پایان دوره تحصیل در کانادا، شخص این کشور را ترک می کند

این سه شرط، شروط اصلی برای صدور ویزای تحصیلی کانادا هستند. مامور اداره مهاجرت اختیارات گسترده ای در تصمیم گیری در این زمینه دارد، در نتیجه باید دقت کنید که همه مدارکتان کامل باشد.

انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 42

به "شرایط تحصیل در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط تحصیل در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید