مدارک لازم برای اخذ پذیرش کالج های کانادا

به گزارش آکادمی هاب، برای تحصیل در کالج های کانادا شما باید مدارک مشخصی را ارائه دهید؛ مدارکی که نشان می دهند شما شرایط لازم برای تحصیل در موسسه های آموزشی این کشور را دارید. در ادامه این مدارک را با هم مرور می کنیم.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش کالج های کانادا

مدارک پذیرش در کالج های کانادا شامل فرم درخواست پذیرش، ریز نمرات تحصیلی و مدارک تحصیلی،    اوراق شناسایی، مدرک زبان و انگیزه‌نامه می شوند. در کالج ها رشته های بسیار زیادی تدریس می شوند. برای مثال در کالج Medicine Hat College آلبرتا رشته هایی مانند زبان های انگلیسی، چینی، عربی هم پیدا می شوند. بیش از 20 رشته از زیر مجموعه رشته های مدیریت هم وجود دارد. برای اقتصاد 11 رشته وجود دارد و چندین رشته مانند تدوین فیلم و فیلم سازی هم دیده می شوند. گستردگی رشته های تحصیلی در کالج های کانادا بسیار زیاد است و مطمئنا به دنبال هر رشته ای باشید می توانید جای مناسب خود را پیدا کنید.

استان ها، کالج های دولتی کانادا را از لحاظ مالی پشتیبانی می کنند. هزینه تحصیل در کالج های کانادا از نوع دولتیش کمتر است و بودجه ای که از طرف دولت فدرال به این کالج ها داده می شود، بیشتر هزینه ها را تامین می کند. کالج های خصوصی هیچ پشتیبانی مالی ای دریافت نمی کنند. مجوز این دسته از کالج های کانادا پس از بررسی و سخت گیری های فراوان صادر می شود. هزینه های کالج های خصوصی تنها از طریق شهریه محصلان تامین می شود.

هزینه شهریه کالج های کانادا به عوامل زیادی بستگی دارد؛ این که در کدام کالج درس بخوانید یا این که کدام رشته تحصیلی در کالج را انتخاب می کنید. مثلا برای مدرک بین المللی بیزینس در سال 2020 باید مبلغی در  حدود 10 هزار دلار کانادا هزینه کنید. لازم به ذکر است این هزینه شامل شهریه است و هزینه مسکن در آن لحاظ نشده است.

انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 53

به "مدارک لازم برای اخذ پذیرش کالج های کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارک لازم برای اخذ پذیرش کالج های کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید