مدارک و مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا

به گزارش آکادمی هاب، برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا شما باید مدارک مشخصی را به سفارت ارائه دهید. این مدارک بررسی می شوند و اگر با درخواست شما موافقت شد، شما می توانید برای تحصیل به این کشور سفر کنید. البته گرفتن ویزا مراحلی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

مدارک و مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا

برای تحصیل در کانادا در مقاطع دانشگاهی شما باید مدرک زبان داشته باشید. بعد از آن می‌بایست از یک دانشگاه گواهی پذیرش دریافت کنید. سپس گواهی پذیرش خود را همراه با دیگر مدارک مانند مدارک ترجمه شده دوره‌های قبلی تحصیل‌تان به سفارت این کشور ارائه دهید و برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. یکی از مهم‌ترین مدارکی که برای گرفتن اجازه تحصیل باید به سفارت ارائه دهید، تمکن مالی است. این که نشان دهید شما برای پوشش هزینه‌های شهریه دانشگاه و همچنین هزینه‌های زندگی شامل هزینه مسکن، هزینه خورد و خوراک و دیگر هزینه‌های جانبی حداقل به مدت یک سال کامل، بودجه و توان مالی کافی را دارید.

یکی دیگر از مدرک‌های مهم برای ارائه، برنامه تحصیل و بیانیه هدف تحصیلی است. در این نامه شما بیان می‌کنید که چرا این کشور را برای تحصیل انتخاب کرده‌اید و چرا به رشته مورد نظرتان علاقه دارید. دقت داشته باشید که با این که مسیر اقامت دائم بعد از پایان تحصیل به روی دانشجویان باز است، اما در همان ابتدا و در زمان گرفتن اجازه تحصیل، شما با ارائه مدارک‌تان باید نشان دهید که بعد از پایان تحصیل قصد اقامت غیر قانونی در این کشور را نداشته و به کشور خودتان بر می‌گردید.

اولین مرحله برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا انتخاب دانشگاه مورد نظرتان است؛ با این شرط که این دانشگاه یک موسسه اختصاص داده شده یا DLI باشد. بعد از انتخاب، شما باید مکاتبات خود را با دانشگاه شروع کنید تا بتوانید پذیرش آن را به دست آورید. بعد از گرفتن پذیرش شما می‌توانید دیگر مراحل مربوط به اخذ ویزای دانشجویی را شروع کرده و اجازه تحصیل (Study Permit) خود را به دست آورید.

در این مرحله شما باید تمامی مدارک لازم (مدارک سفر، مدارک تحصیلی، مدارک تمکن مالی) را آماده کرده و با ثبت نام در وبسایت رسمی اداره مهاجرت کانادا درخواست اخذ ویزای خود را ثبت کنید. در قدم بعدی باید هزینه‌های وقت سفارت و انگشت نگاری را پرداخت کرده و بعد از گرفتن وقت انگشت نگاری به دفتر VAC مورد نظرتان سفر کرده و اطلاعات بیومتریک خود را ارائه دهید. در نهایت با قبول درخواست ویزای تحصیلی کانادا شما و دریافت اجازه تحصیل، می‌توانید مقدمات سفرتان را انجام داده و به این کشور سفر کنید.

انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 49

به "مدارک و مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا" امتیاز دهید

1 کاربر به "مدارک و مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارک و مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید