مزیت های تحصیل در کانادا چه هستند؟

به گزارش آکادمی هاب، کشورهای زیادی در دنیا وجود دارند که امکانات لازم برای تحصیل دانشجویان خارجی را دارند اما در میان تمام آنها تحصیل در کانادا مزیت های فراوانی نسبت به بقیه دارد. مزیت های که باعث شده اند این کشور به یک مقصد عالی برای دانشجویان بین المللی تبدیل شود.

مزیت های تحصیل در کانادا چه هستند؟

یکی از مهم ترین مزیت های تحصیل در کانادا، هزینه تحصیل است؛ هزینه ای که برای تحصیل در این کشور می پردازید به نسبت خیلی از کشورهای دیگر کمتر است. در ضمن سطح دانشگاه ها بالا است. هزینه تحصیل در کانادا نسبت به آمریکا، انگلیس و استرالیا کمتر است. البته هزینه زندگی در کانادا از استرالیا و آمریکا هم پایین تر است و شاید از برخی شهرهای اروپایی هم کمتر باشد.

دولت کانادا در حال آسانتر کردن شرایط اقامت برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها است. برنامه های استانی مختلفی هم برای جذب نیروی کار وجود دارد. به این ترتیب احتمال گرفتن اقامت دائم پس از پایان تحصیل برای دانشجویان بالاتر است. راه های مختلفی برای تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا وجود دارند.

در خیلی از کشورها، دانشجویان خارجی اجازه کار در زمان تحصیل را ندارند، ولی در زمان تحصیل در کانادا می توانید 20 ساعت در هفته کار کنید و در تعطیلات هم به صورت تمام وقت اجازه کار دانشجویی دارید. دانشجو همچنین می تواند برای همسر و فرزند خود هم از همان ابتدای ورود ویزا بگیرد و همسر او اجازه کار تمام وقت دارد. فرزندان اجازه دارند تا در مدارس دولتی کانادا به طور رایگان تحصیل کنند.

اولین تفاوت دانشگاه های دولتی و خصوصی کانادا در بودجه آنها است. دانشگاه های دولتی از طرف دولت تامین می شوند اما دانشگاه های خصوصی بیشتر به شهریه دریافتی از دانشجو و کمک های مالی خیریه ها تکیه دارند. تعداد دانشجویان پذیرش شده در دانشگاه های خصوص کانادا کمتر است و کلاس های کوچک تری برگزار می شود. هر چند بعضی از دانشگاه های دولتی کانادا شهریه کمتری می گیرند، ولی باز هم تفاوت چندان زیادی وجود ندارد.

انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 74

به "مزیت های تحصیل در کانادا چه هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزیت های تحصیل در کانادا چه هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید