معرفی تعطیلات جذاب کانادا

به گزارش آکادمی هاب، تعطیلات معروفی مانند کریسمس و روز کارگر را احتمالا می شناسید، اما تعطیلات جذاب این کشور به این ها محدود نمی شوند. در ادامه می خواهیم برخی از تعطیلات رسمی کانادا را به شما معرفی کنیم که همراهشان سنت ها و رویدادهای جالب توجه دارند.

معرفی تعطیلات جذاب کانادا

دوشنبه عید پاک در 6 استان کانادا تعطیل است. در این روز مدارس و بیشتر مشاغل تعطیل هستند. حمل و نقل عمومی هم خدمات خود را کاهش می دهد. دولت فدرال عید پاک را یکی از تعطیلات رسمی کانادا می داند ولی این روز در بعضی استان ها تعطیل نیست.

سومین دوشنبه ماه فوریه در استان های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، ساسکاچوان و انتاریو از تعطیلات رسمی کانادا است. مناسبت این تعطیلی اهمیت خانواده است و در آن زندگی خانوادگی جشن گرفته می شود. عموم فعالیت های این روز خانوادگی است. تماشای فیلم، اسکیت بازی و بازدید از نمایشگاه ها از فعالیت های محبوب در این روز هستند.

سومین دوشنبه ماه فوریه در جزیره پرنس ادوارد تعطیل است. در این تعطیلی که با عنوان روز جزیره نشین شناخته می شود، جشن های خانوادگی برگزار می شوند. خانواده های زیادی گرد هم می آیند و با هم وقت می گذرانند.

در بخش قلمرو شمال غربی کانادا، روز مردم بومی یکی از تعطیلات رسمی کانادا است. هر چند مراسم این روز در سراسر کشور برگزار می شود، اما در همه جا تعطیلی رسمی نیست. موسیقی و جشن های سنتی مردمان بومی در این روز برگزار می شوند. دانشجویان در حال تحصیل در کانادا در این تعطیلی می توانند درباره ارزش ها، فرهنگ و آداب و رسوم مردم بومی اطلاعات مفیدی به دست آورند.

روز سنت پاتریک یکی دیگر از تعطیلات رسمی کانادا است که در استان های نیوفاندلند و لابرادور تعطیل است. نزدیک ترین دوشنبه به 17 مارس روزی است که این تعطیلی در آن جشن گرفته می شود. سنت پاتریک فردی مذهبی بوده که در قرن پنجم میلادی بسیاری از ساکنان ایرلند را به دین مسیحیت دعوت کرده بوده است. با وجود تعطیل بودن این روز، بسیاری از مشاغل، مدارس و سازمان ها به فعالیت خود ادامه می دهند.

انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 70

به "معرفی تعطیلات جذاب کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی تعطیلات جذاب کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید