هزینه خوابگاه دانشجویی کانادا

به گزارش آکادمی هاب، مدیریت هزینه ها یکی از اصلی ترین کارهایی است که دانشجویان خارجی در یک کشور جدید باید انجام دهند. اقامت در خوابگاه ها علاوه بر این که به شما کمک می کند در هزینه تحصیل در کانادا صرفه جویی کنید، این امکان را به شما می دهد تا با فرهنگ و محیط زندگی جدیدتان سریع تر و بهتر آشنا شوید.

هزینه خوابگاه دانشجویی کانادا

بیشتر دانشجویان کانادایی ترجیح می دهند سال اول و دوم دانشگاه را در خوابگاه بمانند. دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در کانادا با زندگی در خوابگاه ها علاوه بر پیدا کردن دوستان جدید، می توانند هزینه های اقامت و حمل و نقل خود را کاهش دهند. متوسط هزینه خوابگاه دانشجویی کانادا حدود 3000 تا 7500 دلار در سال است.

گزینه دیگر دانشجویان در حال تحصیل در کانادا برای اقامت، خانه های اجاره ای در شهر هستند. وقتی به دنبال خانه خصوصی خارج از دانشگاه هستید، می توانید به دفتر مسکن دانشگاه یا دفتر اتحادیه دانشجویی در محوطه دانشگاه مراجعه کنید و لیستی از واحدهای اجاره ای در نزدیکی دانشگاه را پیدا کنید.

توجه کنید که این نوع مسکن ها تحت نظارت دانشگاه نیستند و شما خودتان مسئول بازدید و تشخیص وضعیت خانه هستید. عموما اجاره خانه برای دانشجویان گران است، در نتیجه دانشجویان چند نفری یک خانه را با هم اجاره می کنند.

بسته به این که چند نفر هستید می توانید خانه های یک خوابه، 2 خوابه و یا 3 خوابه را انتخاب کنید. بیشتر خانه های اجاره ای مبله نیستند ولی می توانید قبل از تایید ویزای تحصیلی کانادا خود به دنبال چنین خانه هایی بگردید. اگر مدت اقامت تان کوتاه است، خانه های مبله بهترین گزینه برایتان هستند.

قیمت، کیفیت و میزان دسترسی خانه های شخصی متفاوت است. در شهرها و محله های مختلف وضعیت یکسان نیست. دانشجویان معمولا بین 400 تا 1500 دلار در ماه برای اجاره خانه پرداخت می کنند. پیدا کردن محل اقامت دانشجویی در کانادا کار ساده ای نیست. برای کمک گرفتن و راهنمایی خواستن خجالت نکشید و مطمئن باشید که لازم نیست حتما اولین گزینه مورد بازدیدتان را انتخاب کنید.

انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 92

به "هزینه خوابگاه دانشجویی کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه خوابگاه دانشجویی کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید