هزینه زندگی در زمان تحصیل در کانادا

به گزارش آکادمی هاب، بسیاری از دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کانادا مشتاق هستند بدانند هزینه ی زندگی و تحصیل شان چه قدر خواهد بود. بسته به رشته های مختلف هزینه های تحصیل مختلف خواهد بود اما با ارائه نمونه هایی ایده ای کلی از هزینه ها به شما ارائه می دهیم.

هزینه زندگی در زمان تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا شامل شهریه دانشگاه است که با توجه به مدت زمان تحصیل و برنامه آموزشی (دبیرستان، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری) متفاوت است. متوسط هزینه یک دانشجو در مقطع لیسانس تقریبا 17 هزار دلار در سال است. هزینه زندگی در کانادا شامل اجاره خانه یا اتاق، حمل و نقل و خوراک است که به طور میانگین تقریبا 10 هزار دلار در سال است. گفتنی است سبک زندگی هر نفر در هزینه های تحصیل در کانادا و هزینه زندگی در کانادا تاثیر قابل توجهی دارد.

در زمینه تحصیل در کانادا، شهریه دانشجویان خارجی بسته به استان محل تحصیل و همچنین مقاطع مختلف متفاوت است. به عنوان نمونه، میانگین شهریه های مقطع لیسانس در دانشگاه مانیتوبا حدود 7 هزار دلار در سال است، در حالی که شهریه دانشگاه بریتیش کلمبیا حدود 13 هزار دلار کانادایی است. کشور کانادا نسبت به خیلی از کشورها در زمینه هزینه زندگی و هزینه تحصیل مقرون به صرفه تر و یا حتی می توان گفت ارزانتر است.

افرادی که برای تحصیل در کانادا به این کشور سفر می کنند علاوه بر هزینه دانشگاه باید هزینه های زندگی را نیز مد نظر قرار دهند. هزینه زندگی افراد در هر کشوری با توجه به الگوی مصرفشان، سبک زندگی و محل سکونتشان متغیر است، در نتیجه نمی توان یک مبلغ مشخص را برای آن بیان کرد. با این حال متوسط هزینه زندگی در کشور کانادا عددی بین 450 الی 800 دلار در ماه است. این هزینه برای مواد غذایی، پوشاک و سایر مخارج به جز اجاره بهای خانه است. این هزینه بعد از شهریه دانشگاه بیشترین هزینه برای دانشجویان است.

انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 24 دی 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 45

به "هزینه زندگی در زمان تحصیل در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه زندگی در زمان تحصیل در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید