پاسخ به سوال های تحصیل دبیرستان در کانادا

به گزارش آکادمی هاب، اگر برنامه دارید فرزند خود را برای تحصیل دبیرستان در کانادا به این کشور بفرستید، در ادامه با ما همراه باشید چرا که می خواهیم نکته های مهمی را در زمینه تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان با شما در میان بگذاریم.

پاسخ به سوال های تحصیل دبیرستان در کانادا

دانش آموز چه زمانی وارد مدرسه می شود؟

سال تحصیل در کانادا حدود 10 ماه است. مدرسه ها تقریبا از پانزدهم شهریور ماه شروع می شوند و تا 10 تیر سال بعد ادامه دارند. سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود. دانش آموزان برای تحصیل در کانادا باید در ترم اول (شهریور) یا ترم دوم (بهمن ماه) وارد مدرسه شوند؛ با این وجود اگر دانش آموزی به میانه یک ترم هم برسد امکان ورودش به مدرسه وجود دارد.

با توجه به این که فرآیند گرفتن پذیرش از دبیرستان و گرفتن ویزای دانش آموزی کانادا برای بیشتر افراد حدود 4 ماه طول می کشد، بهتر است حداقل 6 ماه قبل از شروع هر ترم برای دریافت ویزا اقدام کنید تا نگرانی از بابت رسیدن به اول ترم نداشته باشید. البته گفتنی است که الزامی برای ورود در ابتدای ترم تحصیلی نیست و شهریه دبیرستان تنها برای ماه هایی که دانش آموز در کانادا حضور دارد دریافت می شود.

نوع ویزای دریافتی برای دانش آموز چه ویزایی است؟

دانش آموز ویزای تحصیلی کانادا یا همان استادی پرمیت دریافت می کند. البته چون سن دانش آموز زیر 18 سال است اجازه کار در کانادا را نخواهد داشت. این ویزا معمولا به صورت یک ساله صادر می شود و باید سال به سال تمدید شود.

همراهی والدین دانش آموز در کانادا چه شرایطی دارد؟

به طور کلی در زمان تحصیل در کانادا، دانش آموز باید دور از خانواده اش باشد. والدین می توانند با ویزای توریستی کانادا در کنار فرزند باشند و گاه به گاه به او سر بزنند. اما به یاد داشته باشید که تحصیل دانش آموز در کانادا نباید وسیله ای برای دور زدن سیستم مهاجرتی کانادا در نظر گرفته شود.

امکان تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت وجود دارد؟

جواب منفی است. تحصیل در دبیرستان یا دیگر مدارس کانادایی برای شخص امکان اقامت دائم را به وجود نمی آورد. البته دانش آموز در طولانی مدت ممکن است به واسطه تحصیل و کار در کانادا بعد از دوران دبیرستان بتواند اقامت بگیرد، ولی در کوتاه مدت چنین کاری امکان پذیر نیست.

انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 110

به "پاسخ به سوال های تحصیل دبیرستان در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ به سوال های تحصیل دبیرستان در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید