چگونه بعد از تحصیل در کانادا بمانیم؟

به گزارش آکادمی هاب، کانادا غیر از این که یکی از بهترین کشورها برای تحصیل است، در عین حال یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی همراه با خانواده و بزرگ کردن بچه ها است. به همین خاطر بسیاری دوست دارند بعد از تحصیل در کانادا در این کشور بمانند. مسیر مشخص است اما همیشه راحت نیست.

چگونه بعد از تحصیل در کانادا بمانیم؟

هنگام تقاضای ویزای تحصیلی شما باید نشان دهید که بعد از تمام شدن ویزای تحصیلی خود، کانادا را ترک می کنید. به عبارت دیگر قصد ندارید پس از پایان تحصیلات تان به صورت غیر قانونی در خاک این کشور بمانید. این مساله با اقدام قانونی شما برای مهاجرت به کانادا مغایرتی ندارد. حتی اگر قبل از تقاضای ویزای تحصیلی پرونده مهاجرتی هم باز کرده باشید، مامور اداره مهاجرت نمی تواند تنها به واسطه تقاضای مهاجرت شما، از صدور ویزای تحصیلی برای شما خودداری کند.

بهترین کار این است که این دو موضوع را به شکلی جداگانه در نظر بگیرید و به آن نگاه کنید. به بیان دیگر به مامور اداره مهاجرت نشان دهید که در حال حاضر تنها قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید و به محض خاتمه تحصیلات خود یا پیش از انقضا ویزای تان خاک کانادا را ترک خواهید کرد. حال اگر شرایط مهاجرت به کانادا هم برایتان فراهم شد، ترجیحا پس از ورود به کانادا، برای آن کار اقدام کنید.

به طور معمول اگر در یک مرکز آموزش عالی معتبر تحصیل کرده باشید و دوره تحصیلی شما حداقل 8 ماه بوده باشد، می توانید برای ماندن تقاضای مجوز کار بعد از تحصیل بدهید. این مجوز به شما اجازه می دهد معادل دوره تحصیلی خود (معمولا حدود 3 سال) در کانادا بمانید و کار کنید. بعضی استان ها برنامه های ویژه ای برای اقامت فارغ التحصیلان دانشگاه ها در نظر می گیرند. برای مثال استان انتاریو امکاناتی برای اقامت دائم فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری پیش بینی کرده است. در خیلی از استان ها اگر بعد از پایان دوره تحصیل در کانادا از سوی یک کارفرما دعوت به کار شوید، می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 43

به "چگونه بعد از تحصیل در کانادا بمانیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بعد از تحصیل در کانادا بمانیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید