کارهای لازم قبل از مهاجرت تحصیلی به کانادا

به گزارش آکادمی هاب، مهاجرت یک مسیر چالش برانگیز برای هر کسی است. بسیاری از دانشجویان به قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا می روند. کارهای زیادی است که باید قبل از این سفر مهم انجام دهید تا بتوانید با خیال راحت در این دنیای جدید مستقر شده و از زندگی تازه و آسوده خود لذت ببرید.

کارهای لازم قبل از مهاجرت تحصیلی به کانادا

قبل از هر چیز پاسپورت جدید تهیه کنید تا خیالتان راحت باشد که گذرنامه شما حداقل شش ماه بعد از بازگشت به کشورتان اعتبار دارد. مرحله بعدی اقدام برای گرفتن ویزا است که می تواند ویزای تحصیلی، کاری، دانش آموزی، توریستی و یا انواع ویزاهای دیگر باشد. با دقت درباره قوانین ویزای کانادا مطالعه کنید و با اطلاعات کافی برای گرفتن آنها اقدام کنید.

برای دانشجویان در حال تحصیل در کانادا گزینه هایی مانند خوابگاه و یا اجاره خانه پیش رویشان قرار دارد. به موقع و در موعدی که در سایت دانشگاه گفته شده درخواست خوابگاه را ثبت کنید. از قبل درباره قیمت اجاره خانه در منطقه مورد نظرتان برای اقامت تحقیق کنید. شاید نیاز باشد به دنبال همخانه بگردید که در این حالت بهتر است با دقت همخانه ای مناسب را انتخاب کنید.

اگر به قصد تحصیل در کانادا به این سفر می روید یکی از کارهای مهم قبل از مهاجرت برای شما این است که مدارک کاملی را به همراه داشته باشید. دانشگاه کانادایی مدارک مشخصی را از شما خواهد خواست و در این بین ناقص بودن مدارک می تواند موجب مشکلاتی شود. مدارک خود را کپی و اسکن کنید. مدارک اسکن شده را جایی آپلود کنید یا به ایمیل خود ارسال کنید.

از دیگر کارها قبل از مهاجرت تحصیلی به کانادا این است که درباره شهر مقصد خود تحقیق کنید. فرهنگ، آب و هوا، غذا و منطقه های مناسب برای زندگی در شهر مورد نظر را به خوبی بشناسید. مثلا پیدا کردن منطقه ای که اکثر دانشجویان در آن زندگی می کنند می تواند مهم باشد. به این ترتیب می توانید نتیجه بگیرید که اکثر نیازهای دانشجویان در آن منطقه برآورده شده است.

انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 84

به "کارهای لازم قبل از مهاجرت تحصیلی به کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارهای لازم قبل از مهاجرت تحصیلی به کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید