گرفتن گواهینامه رانندگی در کانادا

به گزارش آکادمی هاب، کانادا کشور بسیار پهناوری است و بسیاری از مسافران تور کانادا ترجیح می دهند در مدت سفرشان اتومبیل کرایه کنند. در ضمن بسیاری از کسانی که در حال تحصیل در کانادا هستند یا قصد مهاجرت به این کشور را دارند، دوست دارند بدانند چگونه می توانند گواهینامه رانندگی کانادایی دریافت کنند.

گرفتن گواهینامه رانندگی در کانادا

این امکان وجود دارد که مسافران تور کانادا از گواهینامه بین المللی خود استفاده کنند. این گواهینامه برای افراد مقیم کارایی ندارد. برای تبدیل گواهینامه ایرانی خود به یک گواهینامه بین المللی باید مدارک لازم را به کانون جهانگردی و اتومبیل رانی ایران ببرید و پس از پرداخت هزینه گواهینامه بین المللی خود که به 7 زبان ترجمه شده است را تحویل بگیرید.

ساکنان بسیاری از کشورهای دیگر دنیا می توانند گواهینامه خود را معادل سازی کنند و مجوز رانندگی در کانادا را به دست آورند. ساکنان کشورهای تایوان، نیوزلند، بریتانیا، فرانسه، کره جنوبی، ژاپن، ایرلند، بلژیک، سوئیس، آلمان، اتریش، استرالیا و آمریکا می توانند از این امکان استفاده کنند.

دانشجویان در حال تحصیل در کانادا برای رانندگی باید گواهینامه کانادایی داشته باشند. در مرحله اول باید آزمون رانندگی سطح 1 یا آزمون کتبی G1 را پشت سر بگذارید. پس از آن 1 سال تمرین با گواهینامه G1 خواهد بود. البته می توانید با شرکت در یک دوره آموزش رانندگی در یک مرکز معتبر این زمان را به 8 ماه کاهش دهید. در مرحله بعدی نوبت به آزمون شهری سطح 1 یا آزمون جاده ای می رسد و می توانید برای گواهینامه G2 اقدام کنید و آزمون جاده ای را بدهید.

وقتی G2 بگیرید نیازی به حضور راننده در کنارتان نخواهد بود و محدودیتی در رفتن به جاده ها نخواهید داشت. اکثر محدودیت های زمانی هم برداشته می شوند. برای آزمون جاده ای G2 خودتان باید وسیله نقلیه را ببرید. این وسیله باید مشکلی از لحاظ پلاک و بیمه نداشته باشد و کارکرد قابل قبولی داشته باشد. اگر در سطح 1 باشید باید یک راننده دیگر را هم همراه خود به مرکز آزمون ببرید. برای این آزمون نباید حیوان خانگی یا مسافر دیگری همراهتان باشد.

انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: academyhub.com شناسه مطلب: 73

به "گرفتن گواهینامه رانندگی در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرفتن گواهینامه رانندگی در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید